Strona główna Budowanie Okładziny ścienne Dźwiękochłonne panele ścienne

Dźwiękochłonne panele ścienne

czwartek, 21 kwietnia 2011 11:08

Panele dźwiękochłonne, fot. gustafsfot. GustafsNiektórzy producenci specjalizujący się w produkcji okładzin ściennych do budynków użyteczności publicznej oferują dźwiękochłonne panele ścienne. Skoro dla poprawienia akustyki pomieszczeń można je montować nawet w salach koncertowych i teatrach, w zwykłym mieszkaniu zapewnią świetne wytłumienie i zoptymalizują rozchodzenie się fal dźwiękowych.

Optymalne wytłumienie ścian

Panele dźwiękochłonne od zwykłych paneli ściennych różnią się tym, że ich powierzchnia jest dziurkowana. To zdecydowanie polepsza ich właściwości wytłumiające. Między listwami montażowymi, na których mocuje się panele, układana jest wełna mineralna bądź inne materiały izolacyjne, co pozwala dodatkowo wytłumić pomieszczenia, a przy okazji stanowi dobrą izolację termiczną.

Montaż paneli dźwiękochłonnych

Panele dźwiękochłonne montuje się je na specjalnym łatowaniu z drewna, sklejki, stali ocynkowanej, z zachowaniem przestrzeni powietrznej. Konstrukcja taka powinna być stabilna, nie może wpadać w drgania, bo panele utracą swoje właściwości dźwiękochłonne, dlatego do montaż dźwiękochłonnej okładziny ściennej lepiej zlecić specjaliście wykwalifikowanemu przez producenta.

 Artykuły o podobnej tematyceKomentarze  

 
0 #1 profile 2018-10-30 17:51
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież