Strona główna Urządzanie Salon Minimalizm formy w meblach Wajnert

Minimalizm formy w meblach Wajnert

wtorek, 18 września 2012 00:00
Urządzanie - Salon

Minimalizm to podobno najtrudniejsza ze sztuk. Dotyczy to również sfery wzornictwa. Trudno bowiem zachować złoty środek, gdy rynek zalewa wielość produktów bardzo zróżnicowanych pod względem designu i jakości. Jeden trend jest jednak niezmienny – trend umiaru i umiejętnego dopasowania mebli i dodatków. Wajnert w swoim wzornictwie kanap i foteli stawia właśnie na prostotę i naturalność – czyli lansowane w Mediolanie, najmodniejsze powroty do tradycji i natury.

Fotel z serii COMBOFotel z serii COMBOLudwig Mies van der Rohe, jeden z najsłynniejszych architektów powiedział kiedyś, że: Mniej znaczy więcej. Od tamtej pory słowa te stanowią swego rodzaju motto dla wszystkich projektantów współczesnego wzornictwa. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że to jemu zawdzięczamy minimalistyczny nurt w sztuce użytkowej. Zapoczątkował łączenie, tak popularnych dzisiaj, wzorców klasycznych z nowoczesnymi. I tak, do jego ulubionych tworzyw należały chromowane rurki i naturalne skóry.

Legendarny twórca stanowi dziś inspirację dla współczesnych projektantów. Widać tego przejawy w meblach firmy Wajnert, gdzie projektanci postawili na zasadę naturalności i nieskomplikowania, łącząc nowoczesne formy mebli z naturalnymi obiciami. Uzyskali dzięki temu wielość brył, które dzięki swej prostocie wpasowują się świetnie we wnętrza o różnorodnej stylistyce – od typowo klasycznych po maksymalnie futurystyczne.

Do najbardziej modernistycznych zaliczyć można m.in. serie mebli wypoczynkowych: SOHO, ENSO, COMBO, czy BRASS. Na ich przykładzie najlepiej widać zamysł projektantów na użycie minimalnej liczby ozdobników. Mamy tutaj do czynienia z czystą formą mebla.Fotel z serii ENSOFotel z serii ENSO

W przypadku SOHO tradycyjny, klasycystyczny, ostry kształt przełamuje i jednocześnie łagodzi jedynie owalny dolny łuk mebla. W serii ENSO chłód kwadratowej bryły ocieplana jest drewnem i kolorową tkaniną lub miękką skórą. COMBO stanowi natomiast świadectwo wielofunkcyjności nowoczesnego, minimalistycznego myślenia – w jednym z wariantów posiada półkę na książki. Z kolei BRASS swój oryginalny nowatorski design zawdzięcza chromowanym nogom. Wszystkie z tych mebli możemy dostosować do własnych potrzeb – obić zgodnie z wystrojem własnego wnętrza w delikatną skórę, bądź miękki materiał. Od tego też zależy czy sofa, bądź fotel będą stanowić w mieszkaniu główny element dekoracyjny, czy mają za zadanie zlać się z otoczeniem. Wajnert stawia w tym miejscu na indywidualność klienta.

Fotel z serii SOHOFotel z serii SOHONatomiast meble obite w tkaninę PAVESE RESCA, takie jak np. ROLL czy MALTA oddają zupełnie inne walory wzornictwa firmy Wajnert – wpisują się w lansowany obecnie minimalistyczny trend powrotu do natury. Sama tkanina utożsamia zasadę „im mniej, tym więcej”. Wzornictwo osadzone zostało na naturalnych, prostych splotach, kojarzących się z rustykalnymi dywanami. Kolorystyka została dostosowana do wizerunku i zachowano melanżowe, neutralne, spokojne barwy. Sam skład tkaniny natomiast zawiera dużą liczbę włókien naturalnych, dzięki czemu jest miła w dotyku. Sofa obita w PAVESE RESCA nadaje wnętrzu harmonii i spokoju. To zależy od nas który kształt bryły mebla wybierzemy, aby „mało”, stanowiło „tyle ile trzeba”.

Meble wypoczynkowe z serii BRASSMeble wypoczynkowe z serii BRASS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meble wypoczynkowe z serii SOHOMeble wypoczynkowe z serii SOHO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meble wypoczynkowe z serii COMBOMeble wypoczynkowe z serii COMBO

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież