Strona główna Urządzanie Salon Nowoczesny salon - aranżacja w czerni i bieli

Nowoczesny salon - aranżacja w czerni i bieli

środa, 17 listopada 2010 16:45
Urządzanie - Salon

Czarno-biała aranżacja salonu fot. Espace LoggiaAranżacja w dwóch kolorach, a w szczególności w dwóch tak charakterystycznych barwach jak czerń i biel, nie musi być nudna, nawet jeśli stworzona została w duchu nowoczesnego minimalizmu. Wystarczy zdobyć się na odwagę i zestawiać wszystko, co kontrastowe: kolory, kształty, tekstury, a wystrój wnętrza przy oszczędności środków nabierze wyrafinowanego charakteru.

Czarny i biały

Wielokolorowy miszmasz może przytłaczać, sprawiać wrażenie bałaganu. Oszczędność kolorów pozwala uniknąć optycznego pomniejszenia pomieszczenia, mimo że czarny jest barwą dość ekspansywną. Aranżacja nie wydaje się monotonna dzięki rozmaitości tekstur oraz prostych form mebli i dodatków.Czarno-biała aranżacja salonu fot. Espace Loggia

Wzorzyste dywany i poduszki ozdobne

Aranżacja w chłodnych kolorach staje się przytulna dzięki puszystym dywanom i poduszkom ozdobnym w fantazyjne linie i wzory. Ich obłe kształty równoważą kąty proste segmentów, z których zbudowano podest i ścianę oddzielającą strefę wypoczynkową od strefy roboczej.

Nowoczesne meble wielofunkcyjne

Meble wielofunkcyjne to jeden z najgorętszych trendów ostatnich lat. Podest i szafki z szufladami jednocześnie pełnią dwie funkcje: pojemnych mebli oraz kanapy i ściany, pozwalają zaoszczędzić sporo przestrzeni. Tworzą proste bryły, które nie przyciągają uwagi. Do tego wszystkie meble w pomieszczeniu są w rozmiarze mini, dzięki nim pokój wydaje się pojemniejszy.

fot. Espace Loggia

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież