Strona główna Urządzanie Salon Salon w lofcie - urządzamy przytulne wnętrze w stylu nowoczesnym

Salon w lofcie - urządzamy przytulne wnętrze w stylu nowoczesnym

czwartek, 16 grudnia 2010 16:33

Loft - urządzamy przytulny salonObecnie bardzo modne wnętrza loftów powszechnie kojarzone są z nowoczesnym stylem industrialnym. Niby słusznie, bo bardzo wysokie sufity i okna oraz duże, otwarte przestrzenie wydają się być stworzone do chłodnego, wielkomiejskiego minimalizmu. A my udowodnimy, że nie tylko. Właściciele loftów także mogą pozwolić sobie na wnętrza skrojone na miarę uwielbiających wypoczywać w domu amatorów przytulnego klimatu.

Ciepła kolorystyka

Ściany w przygaszonym żółtym kolorze, pomarańczowe zasłony, drewniana dekoracja ścienna, beżowe meble i podłoga – wystrój przytulnego salonu utrzymany jest w ciepłej kolorystyce, a ta, jak żadna inna, sprzyja relaksowi oraz poczuciu bezpieczeństwa i domowego komfortu. Wszystkie kolory z palety barw ciepłych mają działanie ocieplające, żółty nastraja optymistycznie, brązowy nawiązuje do barw natury, beżowy wycisza i uspokaja. Tonującą kolorystykę ożywiają jaskrawo pomarańczowe dodatki: poduszki ozdobne i derka. W ten sposób nawet jednorodna kolorystyka nie może stać się nużąca.

Drewniana ściana

W pokojach z wysokimi sufitami i dużymi oknami pozwolić sobie można na wprowadzenie do aranżacji dużych powierzchni w ciemnych kolorach. Przytulny charakter salonu doskonale podkreślają barwy i surowce naturalne, takie jak drewno, które do powyższej aranżacji wkracza z iście maksymalistycznym rozmachem. Stelaż z blatami z ciemnego drewna zdobi powierzchnię ściany od podłogi aż po sam sufit. Już nie drewniane meble, a drewniane ściany stanowią wyraźny, tradycjonalistyczny akcent w nowoczesnym wydaniu.

Miękkie tkaniny

Komfortowo znaczy miękko i cieplutko. W aranżacji przytulnego salonu powinno pojawić się dużo tkanin: miękka wykładzina dywanowa z długim włosem, zachęcająca do chodzenia po niej boso, szerokie otomany, wręcz stworzone do polegiwania, i zasłony – wszystko w przyjemnie ciepłych barwach.

Niskie meble

Wypoczynkowy charakter salonu podkreślają niskie meble. Niskie w kontraście do wysokiego sufitu wnętrza i drewnianej dekoracji ściennej. Do tego dodatki: duże poduszki ozdobne i duże drzewko zasadzone w dużej donicy, wyższej niż siedziska kompletu wypoczynkowego i stolik kawowy. To ciekawe odwrócenie perspektywy pozwala wykreować klimat lounge’u czy przytulnego gniazdka stworzonego po to, by wypoczywać. Kanapa, otomany, stolik kawowy i pełniąca funkcję stolika skrzynia formą nawiązują do geometrycznych kształtów drewnianej dekoracji ściennej.

Rośliny doniczkowe

Domowa roślinność niestety zazwyczaj bywa dobierana przypadkowo. Zapomina się, że na równi z innymi dodatkami do wystroju wnętrza może stanowić dekorację. W tej aranżacji wszystkie funkcje, jakie pełni roślina, zostały starannie przemyślane. Zdecydowano się na drzewko liściaste. Jego soczyście zielone liście przyciągają uwagę, ożywiają wyciszoną kolorystykę wystroju wnętrza, nie pozwalają jej stać się zbyt monotonną. Obłe kształty liści podkreślają przytulny, miękki charakter aranżacji w o wiele większym stopniu niż robiłyby to ostro zakończone, ciemne liście egzotycznej yuki.

 Artykuły o podobnej tematyceDodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież